Zdarec, na férovku. Tenhle blog je autorský, tudíž opravdu vám nehlásnu a ani nebudu vaše ,,affísko".
S reklamama na Váš blog si trhněte hnátou a rovnou odsud zmizte!!
Mám drsný období tákže bacha, trest Vás nemine....

Ty, co sem zavítali z jiného důvodu, upřímně vítám.

Komentáře ať plusové či mínusové - vítány.

Kalendáře aneb jak ze třech králů udělali dvě královny

5. ledna 2014 v 23:02 | Cata |  Nevšední dny všedních zážitků
Slavnostně vyhazuji kalendář! Ano, dnešní den je tím posledním v kalendáři 2013. Titulní obrázek motýla se snažím nakreslit, no ne moc úspěšně. Ale já vám ho někdy ukážu :) Stavím si do levé části stolu Koně 2014, netrpělivě přetáčím strany plánovacích a tabulkových kalendářů na rok 2015, abych konečně našla zítřejší datum.

Začátky kalendářů nemám moc ráda. Jednak ukazují, že jsme teprve na začátku té roční jízdy a jednak pro mě signalizují neunavitelnost času. Ten se nevymlouvá na lenost, na neděli, na úkoly, prostě jede na plné obrátky. Nechtěl by si dát občas pauzu? Mě by to třeba na chvíli docela prospělo, zvlášť když mě od zítřka zase zavalí hromady učení.

Naopak miluji chvíli, kdy se pomalu blížíme půlce a přímou úměrou se zvyšují teploty za oknem. I ty obrázky jsou veselejší. Zatímco teď jsou koníci zapadaní sněhem a pěkně v něm řádí (a tím mi jen připomínají, že já nemám na sníh nárok), s květnem na krku se cachtají a ráchají ve vodě, sluníčko na ně paří. Nebo se prohánějí po rozkvetlých lukách.
A já se vsadím, že až se začnou po těch loukách prohánět a přivolávat sluníčko, my tu zapadáme po krk sněhem.


(Na druhou stranu na prázdniny si počíháme v jakémkoli měsíci i období.)

Svátek Tří králů je teprve zítra a já už jsem se stala královnou v sobotu. Jednou ze dvou. Ano, královny jsme byly jenom dvě. Třetí královna nás podrazila a klidně nám odjela do Německa! Ačkoli dvě, zvládly jsme to na jedničku, kasička plná, nohy bolavý...Ještěže jsme měly zařízený oběd - buřtgulášek, čajíček, chlebíčky, cukrovíčko - u jedné milé paní, která měla na návštěvě vnučku a vnuka. Tříletý Alex byl pěkný šídlo, půjčil si od nás korunu a hvězdu na tyči a lítal s ní po pokoji. Starší ségra Nikolka (8 let) ho přivedla na nápad, že ta tyčka je vlastně kouzelná hůlka. Dá se říct, že jsem za ty dvě hodiny byla 5x kočkou, 1x židlí a kocourem, 2x ohněm, 3x babičkou a nespočetněkrát čarodějkou, cha cha. Ale stejně jsem se musela vrátit ke kralování. Dostaly jsme ještě výslužku sebou a šla se druhá polovina. Od devíti do čtyř na nohou, au au. Taky to dopadlo tak, že při čekání na druhou skupinu se obě královny zřítily na to, co bylo pod zadkem (po ruce?). Denču vám sem radši cpát nebudu, ještě by mě uškrtila :D


(Královna v krvavém hermelínu na motorce sedící, jako blb se tvářící... což je královské)

No Deny, tys to pěkně vymňoukla - rozmázlas mě! :D Jen počkej.... i když je to možná lepší...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alilayka alilayka | Web | 6. ledna 2014 v 19:56 | Reagovat

:D
Moje kamarádka (panenkyadelac.blog.cz) taky chodila jako královna ještě s dvěma sestřenicemi. Nejvtipnější na tom prý bylo, jak se zpívá, že přišly z daleka a přitom to bylo z vedlejší vesnice.

2 pavel pavel | Web | 10. ledna 2014 v 22:29 | Reagovat

Dnes bylo zase jako na jaře.

3 mrs-line mrs-line | Web | 19. ledna 2014 v 9:17 | Reagovat

S tím počasím jsi to vychytala... Taky se bojím, že tady přes ,,léto'' zapadnem sněhem... :D

K 3 králům: Taky jsem chodila, ale ne při té sobotní sbírce. Chodila jsem v úterý, což je rpo otrlejší, protože se chodilo ve městě a musely (taky jsme byly královny a byly jsme tři :P)přímo oslovovat lidi, takže jsme se mnohdy setkaly s dost negativním přístupem. Ale zvládly jsme to a vybraly taky dost. :) Jinak, chodily jsme od 9 ráno do 1 odpoledne a byl to taky dost záhul, takže se vůbec nedivím, že vás bolely nohy, když jste chodily ještě déle. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama