Zdarec, na férovku. Tenhle blog je autorský, tudíž opravdu vám nehlásnu a ani nebudu vaše ,,affísko".
S reklamama na Váš blog si trhněte hnátou a rovnou odsud zmizte!!
Mám drsný období tákže bacha, trest Vás nemine....

Ty, co sem zavítali z jiného důvodu, upřímně vítám.

Komentáře ať plusové či mínusové - vítány.

DZV 2 - z pohádky do pohádky

27. října 2013 v 23:30 | Cata |  Myšlenky jiných
Ciao!
ZNovu u adventního pokecávání.

Z pohádky do pohádky


Ve Vánoční čas jste mohli po vkročení do obývacího pokoje shlédnout zajímavou podívanou. Na zapnuté televizní obrazovce cválá bělouš Jurášek po zasněženém lese, zatímco umouněná holčina si na něm prozpěvuje. V obýváku na černém koženém křesle pobízí osmiletá blonďatá holčička svého Juráška a nezapomene k tomu tématicky výt. Idylka. Po záverečné scéně opět na bílé pláni s roztomilým bělouškem, se ale obraz mění.
Tentokrát v televizi cestuje princezna Lada v myším kožíšku do královstí, kde začíná pracovat v kuchyni. Pak nelezne odvahu a jde se jako krásná paní podívat na hostinu a balet. Tatáž holčička se plíží v tmavě zeleném potrhaném plášti s kapucí, který pak vítězoslavně odhazuje a odhaluje hezky střižený mode záclonových šatů. K tomu se nakrucuje, pobíhá po pokoji v rádoby tanci. Samozřejmě nezapomene na poslední chvíli utéct a imaginárnímu princi nechat v dlani jen ,,prstýnek něžný".
Když Král Kazisvět zbaběle uteče s nepořízenou, na scénu nastupuje černobílá Pyšná princezna Krasomila, které uvadá první květina. Jde si vydupat další a nezapomene nastrčit před převlečeného krále Miroslava svůj nezavázaný střevíček. Holčička zapojuje všechen svůj herecký talent a věrně dupe, zuří, křičí ,,já chci!" a zvedá svoje třpytivé střevíčky do vzduchu. Nakonec si ještě odvážně střihne ,,Rozvíjej se, poupátko".
Vzápětí se její nová role mění hned na dvakrát. Chvíli se tváří jako neviňátko, hraje princeznu Adélu a hned si odpoví povýšeným hlasem Angelina. Část pohádky je zřejmá, roztržené šaty. Holčička si ale neodpustí vojenský výkřik: ,,Máchale! Spadlo ti to!" Celkem věrně také napodobí Lucifera a Drápala ve známém rozhovoru: ,,A hlavně NEMYSLET!!" ,,Na myšlení jsme tady MY!" ,, No ty rozhodně ne, Drápale!"
Z ohnivé výhně pekla se pozorovatel plynule přestěhuje na ledovou Sibiř. Holčička nakrucující se v objemné sukni louská Marfuščiným stylem buráky, což nepochybně vyvolá úsměv na rtech. Není třeba dodávat, že po této pohádkové sérii se musí vždy kompletně vyčistit celý obývák od koberce po strop. Ale má to své kouzlo.

O pár let později vystřídala černé křeslo krémová sedačka a blonďatou holčičku hnědovláska. Hnědovláska způsobně sedí, nohu přes nohu a ani ji nenapadne hrát si na princeznu. To až po pohádkách se ve svém pokojíku promění v Barbie Vílu nebo Baletku. A když ji náhodou někdo přistihne, mávne rukou s výrokem: ,,Tss, Barbie je stejně miminská."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 13. listopadu 2013 v 12:27 | Reagovat

To bylo super! :D
Pohádky, zářný vzor, ať si to malí užijou, dokud můžou... a velcí už si jen nostalgicky zavzpomínají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama