Zdarec, na férovku. Tenhle blog je autorský, tudíž opravdu vám nehlásnu a ani nebudu vaše ,,affísko".
S reklamama na Váš blog si trhněte hnátou a rovnou odsud zmizte!!
Mám drsný období tákže bacha, trest Vás nemine....

Ty, co sem zavítali z jiného důvodu, upřímně vítám.

Komentáře ať plusové či mínusové - vítány.

DZV 2 - ♥ prochází žaludkem

13. října 2013 v 21:20 | Cata |  Myšlenky jiných
Tak zapojeno do Tánina projektu. Ve zkratce to znamená, že budete muset přežít různé moje kecy, kecíky a povídání.


Téma č. 1

Kdo říká, že si na dobré jídlo nepotrpí, pěkně kecá.
Je to přece základní potřeba všech organismů. Už od nerození umíme právě tuhle dovednost: jíst (pít) mateřské mléko. Už v době, kdy se o nějaké civilizaci nedalo hovořit, kdy bylo lidstvo jen další odrůdou zvířete a kdy se ještě uplatňovala polygamie; byla schopnost muže opatřit jídlo vysoce ceněna. Samozřejmě i ženská práce s jídlem něco provést nezůstala nepovšimnuta.

Co já a vaření? Kromě toho, že mě to baví, nic moc. Myslím, že hlady v budoucnu určitě neumřu. Zvládám špagety, květákový mozeček, míchaná vajíčka, toasty, těstovinový salát, řízky, hořčičné řízky, rarášky, buřtguláš, kuřecí paličky se zelím a různé druhy přírodních plátků z hlavních jídel. Co se týče polévek umím gulášovou, kulajdu na dva způsoby, hrachovku a teoreticky i vývar. A z příloh se musím pochlubit bramborovým salátem, který dělám každoročně na Štědrý večer. Ale pečení! To miluju nejvíc! Muffinky, různé druhy ovocných moučníků; šlehačkové, linecké cukroví. Z toho, co se sice nepeče, ale je to dobré sladké ježky (to je taky cukroví :)), puding, torta,BeBe roláda... Myslím, že se sice mám co učit, ale nejhorší to není.
Průšvih je, že kuchtit mě baví samotnou nebo s nekuchaři - když mi do toho nikdo nekecá. Úplně nesnáším, když něco dělám, přijde mamka, stoupne si mi za krk a začne kritizovat. Co na tom, že si ušpiním víc nádobí? Co na tom, že to dělám složitěji? Nádobí si po sobě umeju, to je pak moje blbost, že si přidělám o jednu mísu víc práce. A zjednodušit si recepty zvládnu v budoucnu taktéž sama. Je hezké, že se mi někdo snaží poradit, ale zrovna v kuchyni o to moc nestojím. Díky.
Taky ráda experimentuju a nikdy se striktně nedržím receptu. Všechno dělám stylem: ,,Přiměřeně, přiměřeně."

Nesmím zapomenout na nadcházející vánoční dny! Cukroví všeho druhu bez cavyků zblajznu. Štědrovečerní večeře se u nás skládá z tradičního kapra a bramborového salátu. Ryby jsou velmi chutné a zdravé. (Nezabíjejte mě! :D ) Prostě si bez kapříka plavajícího ve vaně a následně vonícího na mém talíři Vánoce nedovedu představit.

P.S. Jsem labužník a to se na mě začalo projevovat. Proto jsem taky zvolila jako odpovídající pohyb chůzi a indiánský běh. Semtam proložím zumbou. A to nepočítám tělák ve škole.

Allaha ismarladik!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marianne Marianne | Web | 14. října 2013 v 19:03 | Reagovat

Já zatím takové zkušenosti s vařením nemám, ale každý týden vařím aspoň jeden den na víkend oběd.. takže stejně jak jsi to napsala ty :) Vaření mě baví, jinak nic moc..:)

2 Magdaléna Magdaléna | Web | 15. října 2013 v 18:31 | Reagovat

:) Ooo o vaření a jídle bych mohla vyprávět hodiny... Zatím toho také moc nemusím, ale jak říkáš - baví mě to a učím se - velice ráda :)
.
S raděním v kuchyni naprosto souhlasím. J8 jsem možná ještě náročnější - úplně nejraději mám, když jsem v kuchyni sama. Radit se mi nikdo neodvažuje, protože jsem pak nepříjemná (a to je z jídla také cítit :D ). Mamka díkybohu nevaří a babička se snaží své rady zredukovat jen na ty opravdu nejlepší :)

3 Bee Shifer Bee Shifer | Web | 16. října 2013 v 20:53 | Reagovat

Já vařit neumím! :D
Umím párky... a toasty.
Vařit neumím, ale jídlo miluju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama