Zdarec, na férovku. Tenhle blog je autorský, tudíž opravdu vám nehlásnu a ani nebudu vaše ,,affísko".
S reklamama na Váš blog si trhněte hnátou a rovnou odsud zmizte!!
Mám drsný období tákže bacha, trest Vás nemine....

Ty, co sem zavítali z jiného důvodu, upřímně vítám.

Komentáře ať plusové či mínusové - vítány.

Svatováclavské setkání v M.L.

29. září 2013 v 13:30 | Cata |  Nevšední dny všedních zážitků
Merhaba,
už pošesté se v předden mých narozenin koná na počest svatého Václava Svatováclavské setkání lidí dobré vůle 28.9.Areál hotelu Krakonoš s přilehlým miniaturparkem je pro to jako stvořený.
Program byl skutečně bohatý - od průvodu sv. Václava, přes vystoupení skupiny Herold až po odhalení nové miniatury v Parku Bohemia. To nepočítám jízdu starých autobusů po Mariánkách nebo spanilou jízdu motorkářů, kterých se zúčastnilo přes 900.Rozhodla jsem se vzít s sebou ségru, aby nebyla furt doma a něco zažila. Přijeli jsme busem až těsně před druhou hodinou, byly jsme rády,protože to vypadalo, že se nahoru vůbec nedostaneme! Autobusáci už nepřijímali žádné cestující, tak byly linky narvaný. Ale zvládly jsme to!
Obešly jsme všechny stánky a ségra začala. Znáte to, osmileté dítě chodí a na všechno křičí: ,,To chci!" Takže poté, co mi sestra oznámila, že chce: luk, cukrovou vatu, trdelník, meč, namalovat na obličej obrázek, něco k pití, popcorn, med, svést se na poníkovi; mě jímaly mrákoty. Naštěstí se podařilo nákup oddálit na neurčito a my si šly pochutnat kk dědovi na klobásu s kofolou.Jelikož je děda provozní na pořadatelském hotelu, všichni se mu snaží zavděčit a řeknu vám, je pěkně nepříjemné být VIP. Všichni na vás koukají jinak. Třeba když jsme konečně dostaly tácky s klobásou a nikde u stolu nebylo místo. Hodný dědeček nás zavedl ke stolu, který byl přímo uprostřed ohraničeného kruhu pro historický šerm. Oznámil, že si to jen sníme a nechal nás tam. Ségře to samozřejmě nevadilo, ale já se musela hodně přemáhat,abych si udržela ,pokerface´, zatímco si nás všichni kolemjdoucí pečlivě prohlíželi. No super. Naštěstí k nám pak přišel právě jeden z šermířů a začal si z nás dělat srandu, tak se mi trochu ulevilo.
Pak konečně dorazila Deny a šly jsme tedy obejít stánky znovu. Ségra se soustředila především na poníky, které neustále udržovala v zorném poli.
Koupila jsem si burčák a ségře horkou malinu, protože jí bylo chladno. Pak zaregistrovala, že poníci se přesouvají do miniatur parku a hned musela za nimi! Trochu jme ji brzdily, protože vstupné 60 Kč pro jednoho nebylo zanedbatelné. Rozhodly jsme se, že se půjdeme podívat skrz pletivo, jestli tam poně opravdu jsou. A nějaký hodně milý pán nás pustil dovnitř takovým průchodem, co vypadal jako díra v plotě. Chá, 120 Kč ušetřeno! Samozřejmě jsme si prohlédli celý park (za sestřiného opakování: ,,Koníci, koníci, koníci!", že nás z ní bolela hlava netřeba zdůrazňovat), včetně ceremoniálu odhalení nové miniatury. (O tom v příštím článku, sem by se mi to nevešlo :)) Viděli jsme dkonce pana Okamuru, který byl patronem, óó...
Pak jsme se ještě vrátili na louku, kde se mohla zkusit lukostřelba...Jelikož už máme za sebou tuto zkušenost z výletu, musely jsme to vyzkoušet! (Trochu tomu nahrával fakt, že ten kluk, co vyučoval, byl opravdu úžasný!) Tak první šla odvážně Deny a pak já. Právě když jsem přišla na řadu, přesně za terč se šel vyčůrat nějaký pán, tak jsme museli čekat. A k tomu jsme si z něj dělali srandu. (Padaly hlášky typu: ,,Když ho trefíš, dám ti litra!" a podobné...) Pozitivní je, že všemi čtyřmi šípy jsem se trefila do terče. Posledním téměř doprostřed!

Už se zbývalo jen rozloučit, koupit si něco teplého na cestu (ségře tu vatu, aby konečně zmlkla). Chtěla jsem svařák, ale došel, takže jsem skončila s griotkou - taky dobrý náhodou ;) Poprosily jsme o požehnání pána Krakonoše a pak hurá sjezdovkou dolů!


Přísahala bych, že v zimě tak prudké ty svahy nejsou! Přežily jsme všechny, díky Krakonoši!, takže můžu shrnout včerejšek do jednoho slova: BOŽÍ!!


P.S. Článek o miniatur parku a vystoupení Heroldů bude zveřejněn někdy k večeru. Sem bych to opravdu nenacpala! :)

Arivederci!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 30. září 2013 v 18:20 | Reagovat

To muselo bejt fajn :) Dovedu si představit tvoji ségru, mám stejně starého bratra :D
Když jsme byli se sestřenicí na lukostřelbě, tak jsem všechny šípy vystřelily úplně mimo :D

2 Nikuš Wolfinka :) Nikuš Wolfinka :) | E-mail | Web | 5. října 2013 v 14:17 | Reagovat

Ahoj :) Vieš ide o projekt Litteras :) Rada by som si s tebou dopisovala takže ak by si mala záujem napís mi na Email - Nikusa-123@azet.sk alebo nikolik8@gmail.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama