Zdarec, na férovku. Tenhle blog je autorský, tudíž opravdu vám nehlásnu a ani nebudu vaše ,,affísko".
S reklamama na Váš blog si trhněte hnátou a rovnou odsud zmizte!!
Mám drsný období tákže bacha, trest Vás nemine....

Ty, co sem zavítali z jiného důvodu, upřímně vítám.

Komentáře ať plusové či mínusové - vítány.

Poslední den je nej

23. srpna 2013 v 22:45 | Cata |  Nevšední dny všedních zážitků
Ciao!

Včera ve dvě hodiny ráno jsem se vrátila z perfektní dovolené v Turecku. V Alanyi bylo skvěle! Počasí i moře kouzelné a staří kámoši z minulého roku mne poznali :) Nové jsem si našla. Odjížděla jsem s pocitem smutné nostalgie se slzami v očích. Jako loni. Loučení bylo šílené. Animátoři, číšníci i samotná ředitelka hotelu málem taky buleli. A to už podruhý. Na druhou stranu jsem odjížděla s pocitem, že se do Turecka jednou vrátím.


Západ slunce z posledního dne. Poslední paprsky nás pohladili, sluníčko zašlo za Alanyiský hrad a my odešli balit....

Překvapilo nás, když jsme dostali těsně před odjezdem dáreček od Moni a Ömüra. I Šéfin nám něco přinesla. Nechali jsme to jako překvápko, rozbalíme to zítra. Mustafa nás obdaroval několika náramky vlastní výroby, když jsme u něj nakupovali naposledy.
My naopak obdarovali Moniku bužírkovým náramkem, Šéfin a Ömüra bužírkovou klíčenkou a Hadžimu jsme s klíčenkou dali i láhev ferneta citruse. Ať on jako číšník večer rozlije každýmu z personálu panáka. Na nás a náš bezpečný návrat domů. Mustafovi jsme dali naše Mariánskolázeňské oplatky, které jsme věnovali také Babče (+bužírku), protože nás zásobovala fíky a hroznovým vínem. Ze zahrádky, jen za úsměv.
Mou novou kámošku Elif z Kyrgyzstánu jsem požádala o fb a svůj jsem jí věnovala. Říkala, že přijede na prázdniny. A já pak za ní. Aby to nebyl taraf (něco, co člověk řekne ze slušnosti a nemyslí to vážně). Ale copak je slušné sama se pozvat k někomu?

Naučila jsem se počítat turecky. Naučila jsem se pět barev. Naučila jsem se pár základních frází, takže je teď budu cpát do všech článků. Zjistila jsem, že každý den ve čtyři se pije extra silný čaj s extra dávkou kostkového cukru. Cukr se míchá rovnou těmi kleštičkami, které se pak dají zpět. Vím, že i do vody musí tamní muslimky chodit v overalech ze šusťáku. Vím, že se každá předhání ve vzorování ,,plavkového" overalu nebo barevnosti rúsarí (šátků). Také jsem viděla, že muslimy ženy neobskakují. Mají skvěle rozdělený čas - dopo hlídám děti já, ty máš volno. Odpoledne se role obrátí. Naučila jsem se, že ať je dítě z jakékoli rodiny, ať jeho rodiče vyznávají cokoli, pořád je stejně milováno. (Ve většině případech.)

Bir. Iki. Üç. Dört. Beş. Yedi. Sekiz. Dokuz. On.
[Bir. Iki. Yč. Dert. Beš. Jedy. Sekiz. Dokus. On.]

Pozn. Přehlásky se čtou jako v němčině. Klikyháky pod s,c znamenají vlastně háček. Měkké i se obvykle nezměkčuje. G se skoro všude úmyslně polyká.

Takže, jestli jste si polohlasem či nahlas přečetli ta turecká slovíčka, ,,umíte" počítat do deseti. Jepá!! (Hurá)

İyi geceler!
[Iji /eceler]
Dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Flowerska Flowerska | Web | 24. srpna 2013 v 9:54 | Reagovat

No já myslím, že na to, aby člověk uměl pěknou grafiku, nemusí mít žádné nadání. Já myslím, že chyba je spíš v tom, že místo aby se to člověk naučil sám, tak hledá návody. Hlavně i člověk musí chtít se to naučit, protože ono když si někdo poprvé zapne Photoshop, tak hnedka na poprvé mu to rozhodně nepůjde - ještě jsem nepotkala člověka, který když poprvé otevřel Photoshop, tak v něm hnedka uměl :D Já na návody nikdy nebyla, nikdy mi nijak nepomohly a to co umim teď, tak jsem se naučila buď sama nebo ve škole :D

2 †SeňoritaVampiresa† †SeňoritaVampiresa† | Web | 24. srpna 2013 v 10:09 | Reagovat

Miluji Turecko :3
Jednou bych chtěla navštívit Instanbul nebo jak se to píše, prostě hlavní město Turecka, protože tam mám i úžasného kamaráda :)

3 Ronnie. Ronnie. | Web | 25. srpna 2013 v 18:28 | Reagovat

Krásná země:-) Fotka je perfektní.
Loučení je vždycky na takových zájezdech nejhorší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama