Zdarec, na férovku. Tenhle blog je autorský, tudíž opravdu vám nehlásnu a ani nebudu vaše ,,affísko".
S reklamama na Váš blog si trhněte hnátou a rovnou odsud zmizte!!
Mám drsný období tákže bacha, trest Vás nemine....

Ty, co sem zavítali z jiného důvodu, upřímně vítám.

Komentáře ať plusové či mínusové - vítány.

Růžovo-zelená kráska - lišaj

26. července 2013 v 13:29 | Cata |  Nevšední dny všedních zážitků
Ciao!

Včerejší večer jsem trávila na zahrádce jako obvykle. Hrály jsme badminton, trhaly třešně...a k tomu jsme ve skleníku našly jedno velké překvapení!Ve skleníku visela zamotaná v pavučině tato kráska - lišaj vrbkový. Objevila ho babička a ohlásila ho křikem: ,,Luci, no na to se poď podívat! Takový monstrum se nám tu chytilo, fuuuuuj!" Jak vám asi došlo, babička tyhle hmyzáky moc nemusí.
Já když jsem lišaje spatřila, nevěděla jsem ani trošku, co to je za můru. Nicméně jsem si usmyslela, že se musím podívat na net. Takže jsem chudáka mrtvýho vymotala z pavučiny a nastala nezbytná fotodokumentace.
Babička pak přinesla starou krabici, kam lišaje přišpendlila.

Jakmile jsem přišla domů, sedla jsem si k počítači a chtěla napsat článek o tomto ,,neznámém". Ale nedalo mi to a musela jsem nejdřív zjistit, co to vůbec je. Takže na Wikče jsem si našla článek motýli a můry, kde je stručný přehled všech skupin, které patří do motýlů/můr. Takhle jsem klikala na odkazy těch, které na Wikče mají svůj článek a podle stavby těla jsem se rozhodovala, do jaké skupiny patří. Tak jsem došla k Lišajům. Ale teď, který lišaj to je? Zadala jsem do Gůůglíka pojem růžový lišaj, přeci jen není každá můra růžová. Předpokládala jsem, že je to jedinečná můří barva a taky je. Pak na mě vypadly dva názvy - výše zmíněný Lišaj vrbkový a Lišaj kyprejový. A teď už bylo snadné dle fotek určit, který to je, protože kresba na křídlech se výrazně liší.
Všechny tyhle fotky jsem si vytiskla a mám v plánu si zřídit takové drobné album živočichů, co najdeme/potkáme na zahradě. A že jich je dost...
Adios!
Cata
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Inori Ackerman Inori Ackerman | Web | 28. července 2013 v 9:13 | Reagovat

Jó, badminton, úžasná hra. :) Jinak krásné fotky a obdivuji tvou trpělivost při vyhledávání. A osobně jsem takovéhle zbarvení taky u můr neviděla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama