Zdarec, na férovku. Tenhle blog je autorský, tudíž opravdu vám nehlásnu a ani nebudu vaše ,,affísko".
S reklamama na Váš blog si trhněte hnátou a rovnou odsud zmizte!!
Mám drsný období tákže bacha, trest Vás nemine....

Ty, co sem zavítali z jiného důvodu, upřímně vítám.

Komentáře ať plusové či mínusové - vítány.

,,...chutná nejlíp", my víme!

20. července 2013 v 11:10 | Cata Casia |  TéTéčka
Ciao!

Kdo by neznal tohle úsloví! Komu alespoň jednou nepřišlo pravdivé?! Vždyť své starobylé kořený má v historii!
To bylo jednou ještě v Ráji, když naše stará známá Evča nedostala chuť na jablíčka. Šla do sadu, že si nějaká natrhá. Ale běda! Jedno bylo moc kyselé, druhé příliš moučnaté, třetí bylo zelené, čtvrté příliš červené a z pátého na ni vykoukl červ! To si piště, že okamžitě ztratila chuť na jablka i na česání stromů. Znuděně si šla lehnout. Jenže jablka jí nedala odpočinku.
,,Adámku, Adámečku můj! Utrhni mi jablíčko, ale jen pro mě!" žadoníce se nakrucovala před Ádou. A Áda, dobrák to od kosti, se ihned zvedl, aby své miloučké přinesl jablko. Jenže! Jedno bylo příliš malé, druhé zase veliké, třetí chlupaté. Čtvrté oslizl slimák, po pátém lezla housenka. To se ví, že Áda už toho měl plné zuby a když na něj ještě Evča spustila, jak je neschopný, přetekl pohár jeho trpělivosti.
Evča tedy zůstala zase sama. Bloumala Rájem s myslí stále u stejného ovoce. Náhle shledala, že se dostala do neznámých zákoutí Ráje a že je před ní ta nejkrásnější jablůňka, co kdy viděla. A ní jablíčko. To nejdokonalejší! Ani moc červené, ne zelené, třpytilo se a lesklo čistotou. Eva natáhla ruku a ...nedosáhla. Co jí tedy zbývalo než připloužit se zpátky k Adamovi.
,,Dej pokoj s jabkama!" vyštěkl na ní, stále ještě naštvaný Áda. Jenže Evča nedala pokoj a nedala a tak prosila, plakala a vztekala se, že vytáhla Ádu z postele, který s ní teda šel. Dorazili k jablůňce a i na Ádovi bylo vidět, že jaktěživ neshlédl takovou luxusní jabloň. Jenže pak se zamračil. ,, Ty hloupá, neumíš číst? Dyť je tu zákaz!" Opravdu, cedule se zákazem podepsaná od Boha, tam byla. Ale Evča o to víc chtěla to jablko, kňourala a nakonec se rozbrečela naplno. Nedařilo se ji nikomu utěšit a utišit. Až se Áda slitoval a začal šplhat na jabloň. Ještě se k tomu připletl had, co furt syčel: ,,Nesssmíšš."
No, všichni víme, jak to dopadlo, Evča dostala vysněné jablko, ale s hořkou příchutí skončení na Zemi.

Někdo by řekl, že se vznik tohoto úsloví datuje až k začátku lidské civilizace na Zemi nebo vzniklo spolu s Bohem, ale já bych prostě řekla, že se objevilo se vznikem Bible. A už předtím se jistě plnilo.
Ale zajímalo by mě jakto, že při zákazu si člověk automaticky myslí, že mu někdo chce zakázat dobré. Vždyť dobré je dobré, tak proč zákazy? Na druhou stranu špatné je prostě špatné, tak proč ty zákazy, když každý ví, že je to špatné.
Nevím tedy, jestli je správné, zakazovat dětem sahat na rozpálené hrnce, když si na ně stejně šáhnou, ať se zákazem nebo bez. A pak se jim to vryje do paměti... Jistě, zákazy se často předejde vážným nehodám, ale stejně.
Proč?

Arrivederci,
Cata
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 20. července 2013 v 11:23 | Reagovat

perfektne napísané:)

2 Sasha Sasha | Web | 20. července 2013 v 21:21 | Reagovat

dakujem za komentár, veľmi potešil :)
ja sama mám dosť ked fotím hmyz :D raz som skúšala odfotiť čosi obrovské, modré, lietajúce, ale akonáhle sa to pohlo mojím smerom, ušla som  :D

3 ultimate-phoebetonkin ultimate-phoebetonkin | 20. července 2013 v 22:05 | Reagovat

Prosím, pomoz mé kámošce vyhrát dárek pro svoji sestru. (dárky - autogramy) Má přezdívku Em. Hlasuj pro ní tady:http://ian-somerhalder.blog.cz/1307/autogram-seleny-gomez-hlasovani a tady:http://ian-somerhalder.blog.cz/1307/autogram-justina-biebera-hlasovani
Díky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama